سازه های چادری مهندسی شده

سازه های چادری مهندسی شده را برای استفاده در هر جایی که نیاز به سازه های بسیار محکم و انعطاف پذیر و درعین حال مقرون به صرفه بودن است می توان بکار برد . سازه های چادری مهندسی شده مطابق با استانداردهای بین المللی ساختمان برای الزامات ایمنی مانند مقاومت در برابر باد ، با تمامیت ساختاری شبیه به ساختمان سنتی آجر و ملات ارائه می شوند. سازه های چادری به منظور ارائه یك راه حل در معماری بطور همه جانبه و همه کاره طراحی شده و ساخته میشوند که انتظارات طیف گسترده ای از کاربران در سراسر جهان را برآورده می کند.

یک سازه  چادری مهندسی شده چیست؟

سازه های چادری مهندسی شده کاربردی تر از ساختمان های سنتی ، چادرهای عشایری و قدیمی هستند. این سازه های با استحکام و با دوام بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند . سازه های چادری  باعث می شوند که در طیف گسترده ای از برنامه ها در جایی که مدیران پروژه آن ها را برای تطبیق پذیری و قابلیت اطمینان خود انتخاب می کنند ، مفید واقع شوند.

بر خلاف سیستم چادر که با ستون ها یا سایر تکیه گاه های عمودی ساخته شده اند تا بتوانند محوطه ای را پوشش دهند به گونه ای طراحی شده است که با یک سازه پشتیبان ، تقویت شده باشد که کدهای ساختمان را برای مقاومت در برابر باد ، زلزله و آتش سوزی در بر می گیرد.

ساختارهای آلباتنت با یک قاب آلیاژ آلومینیومی اکسترود شده با کیفیت بالا ، که یک اسکلت منحنی معماری را تشکیل می دهد ، به این صفحه می رسند. پارچه بین تیغه های آلومینیومی تغذیه می شود و به صورت افقی در سراسر سازه تنیده می شود و یک ساختمان تقویت شده با استحکام بالا با پوشش بیرونی خمیده و سفت و محکم ایجاد می کند که کاملاٌ ضد آب و مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش ، مقاوم در برابر باد و آتش و همچنین مقاوم در برابر کپک و مواد شیمیایی و آلودگی است.

سازه چادری
سازه چادری

کیفیت ساخت سازه های چادری

سازه های چادری با ترکیبی از آلیاژ آلومینیوم بدون خوردگی ، کاملاً قابل بازیافت با عمر مفید نامحدود ، و با پوشش پارچه ای  پی وی سی با کیفیت بالا و ضد آب که می تواند تا 20 تا 30 سال دوام داشته باشد ، و سازه ای بادوام و بسیار متنوع ایجاد می کند و این نوع سازه  تقریباً در هر محیطی قابل استفاده است. این سیستم با استفاده از اجزای قابل حمل و قابل تعویض ، می تواند برای استفاده کوتاه مدت ، سازه موقت یا برای استفاده دائمی ، طولانی مدت یا چند پروژه نصب شود. در صورت تمایل ، می توان آن را به سرعت جابجا و به صورت مجدد نصب کرد تا بتواند بهترین راه حل را برای نیازهای کاربر ارائه دهد.

بر خلاف یک سیستم چادر معمولی و عمومی که مقاومت کمی در برابر شرایط آب و هوایی دارد و به راحتی بی ثبات می شود ، سازه های چادری ساخته شده در آلباتنت می تواند سال ها پایدار و در حال استفاده باشد. سازه های چادری کششی آلباتنت با توجه به مواد بسیار بادوام و طراحی پیشرفته ، در طول عمر خود نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری دارند.

سازه های چادری
سازه های چادری

کاربردها و مزایای زیادی در سازه های چادری مهندسی شده وجود دارد.

دلایل فزاینده ای وجود دارد که مشتریان ما یک سازه چادری با تنش مهندسی شده را بهترین راه حل برای نیازها و شرایط خود می دانند. فضای کسب و کار امروزی متنوع ، سرعتی ، رقابتی و جهانی است و تغییرات در آن به سرعت در حال وقوع است.

سازه های چادری مهندسی شده یک راه حل بی نظیر و سریع را برای طیف گسترده ای از نیازهای سرپناه به لحاظ لجستیکی دشوار در بسیاری از برنامه های مختلف و مدت زمان متفاوت ارائه می دهند.سازه های چادری مدولار ، سبک و ساخته شده با مواد پیشرفته ، در حل چالش هایی مانند موارد زیر مزایای مشخصی دارند:

  • با استفاده از سازه های چادری درشرایطی که نیاز به یک راه حل سریع برای ساخت و نصب سازه، طی چند هفته کوتاه باشد ، دیگر وقت لازم برای انتظار برای ساخت و سازهای سنتی نیست .
  • در زمین هایی که شرایط دشواری دارند و در آن ها ساختارهای سنتی ساختمان سازی به راحتی اجرا نمی شود و یا جایی که هیچ پایه و اساس وجود ندارد.
  • در شرایط آب و هوایی خشن که در آن نیازبه سازه هایی است باید برف و باران سنگین را تحمل کنند ، یخ زدگی را متوقف کرده و در برابر گرمای شدید یا سرما ، گل و لای و سایر نفوذها عایق بندی شده باشند.که استفاده از سازه های چادری یکی از بهترین گزینه ها می باشد .
  • به عنوان گزینه مقرون به صرفه و کوتاه مدت برای استفاده موقت یا دائمی در صورت نیاز به فضای اضافی.
  • جایی که بودجه سرمایه محدود است و سازه های عملیاتی مقرون به صرفه ترجیح داده می شود.
  • جایی که قابلیت اطمینان و دوام برای نصب موقت یا دائمی ایمن و موفق ضروری است می توانند از سازه های چادری استفاده کنند .
  • در جاهایی که ساختمان های سنتی نقصان دارند ، پرهزینه یا مناسب برای برنامه و یا شرایط نیستند.
  • جایی که یک فضای داخلی روشن ، باز ، هوایی و دلپذیر برای استفاده عمومی مانند ورزش یا سرگرمی نیاز است.
  • در شرایطی که حمل و نقل آسان و سریع در آنجا مهم است زیرا مناطق کار در همان محوطه کاری (جابجایی بالابر جرثقیل) حرکت می کنند یا به یک محل کار از راه دور (جداسازی و انتقال) منتقل می شوند.
  • در جائی که یک راه حل پایدار ، با تأثیر کم ، سازگار با آب و هوا و بازیافتی برای دستیابی به اهداف پروژه سبز یا ساختمان های سبز مورد نظر باشد.